Η Ακολουθία των Αγίων Παθών στη Θεολογική Σχολή της Χάλκης
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/05/XALKI-AGIWN-PATHWN1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/05/XALKI-AGIWN-PATHWN1.jpg)
Στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής Σχολής τελέστηκε το βράδυ της Μεγάλης Πέμπτης, 3 Μαΐου, η Ακολουθία των Αγίων Παθών του Κύριου και Θεού και Σωτήρος ημών Χριστού, ήτοι ο Όρθρος της Αγίας και Μεγάλης Παρασκευής, χοροστατούντος του Καθηγουμένου της Ι.Μ. Αγίας Τριάδος, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Εκκλησιάστηκαν προσκυνητές από το νησί και από την Ελλάδα.