Η πανήγυρις του Ιερού Ναού Αγίων Θεοδώρων Βλάγκας στην Πόλη
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/03/PANIGIRIS-KOINOTITA-VLAGAS1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/03/PANIGIRIS-KOINOTITA-VLAGAS1.jpg)
Επί τη μνήμη του δια κολλύβων θαύματος του Αγίου Θεοδώρου του Τήρωνος, τελέστηκε το Σάββατο, 23 Μαρτίου, Θεία Λειτουργία στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων Βλάγκας στην Πόλη.
Ιερούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος, Επόπτης της Περιφερείας Υψωμαθείων, Κοντοσκαλίου και Βλάγκας, και έψαλε μελωδικώτατα ο Μουσικολ. κ. Χρυσοβαλάντης Ιωαννίδης από την Καβάλα. Παρέστησαν πιστοί από την Πόλη και το εξωτερικό.
Πριν την απόλυση, ευλογήθηκαν τα προς τιμή του Αγίου προσφερθέντα κόλλυβα.