Η πρώτη Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία στη Θεολογική Σχολή της Χάλκης
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/03/PROIGIASMENI-THEOLOGIKI-SXOLI-XALKIS0.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/03/PROIGIASMENI-THEOLOGIKI-SXOLI-XALKIS0.jpg)
Στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης τελέστηκε το βράδυ της Τετάρτης, Α’ Εβδομάδος των Νηστειών, 20 Μαρτίου, ο Εσπερινός μετά της Θείας Λειτουργίας των Προηγιασμένων Τιμίων Δώρων, πρώτης της εφετινής Μεγάλης Τεσσαρακοστής, ιερουργούντος του Καθηγουμένου της Ι.Μ. Αγίας Τριάδος, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.