Όμιλος προσκυνητών από την Μητρόπολη Αιτωλίας και Ακαρνανίας στη Σηλυβρία
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/20240226_170540-1-1024x768-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/20240226_170540-1-1024x768-1.jpg)
Το απόγευμα της Δευτέρας, 26 Φεβρουαρίου, 50μελής όμιλος ευλαβών προσκυνητών, υπό την ηγεσία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Αιτωλίας και Ακαρνανίας κ. Δαμασκηνού, επισκέφθηκε την ιστορική πόλη της Σηλυβρίας.
Τους προσκυνητές υποδέχθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος, ο οποίος τους συνόδευσε στα ιστορικά μνημεία της πόλης και στον χώρο της οικίας του Αγίου Νεκταρίου, Επισκόπου Πενταπόλεως, του Θαυματουργού.
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/20240226_170557.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/20240226_170557.jpg)