Ο Νομάρχης της Πόλεως στο Φανάρι
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/428008816_1044017083802927_2283468152457884368_n.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/428008816_1044017083802927_2283468152457884368_n.jpg)
Το Οικουμενικό Πατριαρχείο επισκέφθηκε την Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, Νομάρχης της Πόλεως κ. Davut Gül, ο οποίος έγινε θερμά δεκτός από την Α.Θ. Παναγιότητα τον Οικουμενικό Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίο.
Ο κ. Gül, ο οποίος ανταπέδωσε την πρόσφατη επίσκεψη του Παναγιωτάτου προς εκείνον, έδειξε ενδιαφέρον για τα ζητήματα που απασχολούν το Οικουμενικό Πατριαρχείο και την περί αυτό Ρωμαίηκη Κοινότητα.
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/DSC05798-scaled-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/DSC05798-scaled-1.jpg)
Κατά τη διάρκεια της συναντήσεως παρέστησαν επίσης ο Πανοσιολ. Μ. Πρωτοσύγκελλος κ. Γρηγόριος, ο Αρχών Μ. Χαρτοφύλαξ κ. Παντελεήμων Βίγκας και ο κ. Γεώργιος Παπαλιάρης, Πρόεδρος του Συνδέσμου Υποστηρίξεως Ρωμαίικων Κοινοτικών Ιδρυμάτων (ΣΥΡΚΙ).