Μελβούρνη: Ο Επίσκοπος Σωζοπόλεως στον Ι.Ν. Αγίας Τριάδος Richmond
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/df23126b-8867-49ed-953e-cc1569abeb13.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/02/df23126b-8867-49ed-953e-cc1569abeb13.jpg)
Την Κυριακή μετά την Υπαπαντή του Κυρίου, 4 Φεβρουαρίου, ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Σωζοπόλεως κ. Κυριακός, Αρχιεπισκοπικός Επίτροπος Μελβούρνης, μετέβη και ιερούργησε στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος στο προάστιο Richmond της Μελβούρνης.
Τον Επίσκοπο Σωζοπόλεως πλαισίωσαν ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Νικοπόλεως κ. Θεμιστοκλής, του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας, και οι πατέρες Εμμανουήλ Ιωαννίδης και Δημήτριος Δρούγκας.