Χοροστασία του Μητροπολίτου Κρήνης στον Πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/01/βDSC05042.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/01/βDSC05042.jpg)
Η Α.Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος παρέστη συμπροσευχόμενος στη Θεία Λειτουργία της Κυριακής μετά τα Φώτα, 14 Ιανουαρίου, κατά την οποία χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κρήνης κ. Κύριλλος.
Το απόγευμα της ίδιας ημέρας, ο Πατριάρχης αναχώρησε για την Αττάλεια προκειμένου να κηρύξει σήμερα, Δευτέρα, την έναρξη των εργασιών του Διεθνούς Επιστημονικού Συνεδρίου με θέμα «Ο Απόστολος Παύλος στην Αττάλεια. Μνήμη. Μαρτυρία», που διοργανώνει η Ι. Μητρόπολη Πισιδίας.
Φωτογραφίες: Νίκος Παπαχρήστου