Η κοπή της Αγιοβασιλόπιττας στην Κοινότητα Ταξιαρχών Σωσθενίου στην Πόλη
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/01/IMG-20240111-WA0009-1536x1152-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2024/01/IMG-20240111-WA0009-1536x1152-1.jpg)
Την Πέμπτη, 11 Ιανουαρίου, στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών της Κοινότητας Σωσθενίου, στην Πόλη, τελέστηκε η Θεία Λειτουργία επί τη συνάξει των Αγίων Μυρίων Αγγέλων και τη μνήμη του Οσίου Θεοδοσίου του Κοινοβιάρχου, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Κυδωνιών κ. Αθηναγόρου, Πατριαρχικού Επόπτου της Περιφερείας Βοσπόρου.
Ακολούθησε η ευλογία, υπό του Σεβασμιωτάτου, και η κοπή της Αγιοβασιλόπιττας.