Σύδνεϋ: Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της Ουκρανικής Ενορίας – Κοινότητας Αγίου Σάββα εν Καλύμνω
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/Untitled-2.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/Untitled-2.jpg)
Την Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου, στην Ουκρανική Ενορία – Κοινότητα του Αγίου Σάββα του Νέου του εν Καλύμνω στο προάστιο Banksia του Σύδνεϋ, μετά τη Θεία Λειτουργία όπου ιερούργησε ο Ιερατικώς Προϊστάμενος π. Σάββας Πιζάνια, έλαβε χώρα η ετήσια χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για την ενίσχυση της Ενορίας, με τη συμμετοχή μικρών και μεγάλων ενοριτών.
Η εκδήλωση περιελάβανε νηστήσιμο γεύμα για όλους και ένα πάρτι με πολλές εκπλήξεις και δώρα για τα παιδιά.