Χοροστασία του Μητροπολίτου Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας στον Πατριαρχικό Ναό
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/FANARI4.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/FANARI4.jpg)
Η Α.Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος παρέστη συμπροσευχόμενος στη Θεία Λειτουργία της Κυριακής, 17 Δεκεμβρίου, κατά την οποία χοροστάτησε ο Σεβασμιώταος Μητροπολίτης Λέρου, Καλύμνου και Αστυπαλαίας κ. Παΐσιος.
Εκκλησιάστηκαν οι Αρχιερείς Σεβασμιώτατοι Αυστραλίας κ. Μακάριος, Μύρων κ. Χρυσόστομος, Ν. Ιερσέης κ. Απόστολος, ο Θεοφιλ. Στρατονικείας κ. Στέφανος, βοηθός του Μητροπολίτου Λέρου, κληρικοί και πλήθος πιστών από την Πόλη, την Λέρο και την Κάλυμνο.
Φωτογραφίες: Νίκος Παπαχρήστου