«Βαρβάρα», το γλυκό έθιμο της Θράκης
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/βαρβαρα.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/12/βαρβαρα.jpg)
Σήμερα που η Εκκλησία μας τιμά τη μνήμη της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Βαρβάρας, ένα ιδιαίτερο έθιμο αναβιώνει σε πολλές περιοχές της Ελλάδας, αλλά κυρίως στην περιοχή της Θράκης και σε μέρη της Μακεδονίας.
Ο λόγος για το έθιμο της «Βαρβάρας», που αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της λαϊκής λατρευτικής παράδοσης της Θράκης και συνεχίζεται αδιάκοπα από γενιά σε γενιά.
Η παρασκευή του γλυκού συνήθως γίνεται την παραμονή της εορτής, με τα περισσότερα σπίτια να μοσχοβολούν κανέλα και σουσάμι. Το επόμενο πρωί, αφότου η οικογένεια επιστρέφει από την Εκκλησία, η αχνιστή “Βαρβάρα” μοιράζεται στα πιάτα ή σε μπολ, ενώ υπάρχει η παράδοση να προσφέρεται και στα σπίτια της γειτονιάς, από όπου ο καθένας επίσης παίρνει τη δική του «Βαρβάρα».
Στα βασικά συστατικά για την παρασκευή της «Βαρβάρας» συγκαταλέγονται το σιτάρι, το αλεύρι, τα καρύδια, οι σταφίδες, το σουσάμι, η κανέλα και η ζάχαρη. Δημοφιλή, επίσης, σε πολλές συνταγές είναι τα αμύγδαλα, το ταχίνι, τα ρόδια, τα μήλα, τα βερίκοκα, τα δαμάσκηνα κ.α.
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2020/12/Varvara-1-1024x576.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2020/12/Varvara-1-1024x576.jpg)
Το έθιμο, ιδίως τα παλαιότερα χρόνια, ήταν ιδιαίτερα δημοφιλές στα παιδιά, που ανυπομονούσαν να έρθει η συγκεκριμένη ημέρα.
Εξάλλου, κατά την παράδοση, η «Βαρβάρα» καθιερώθηκε την ημέρα της εορτής της Αγίας Βαρβάρας, καθώς η κάτοικοι της Θράκης θεωρούσαν ότι η Αγία προστάτευε τα παιδιά από τις παιδικές αρρώστιες, όπως η ευλογιά. Για τον λόγο αυτό, για να τη «γλυκάνουν», καθιέρωσαν στη γιορτή της να μοιράζουν γλυκό, που του έδωσαν το όνομά της.