Μαθητές του Ζαππείου στην Αγία Τριάδα Σταυροδρομίου στην Πόλη
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/11/406614613_893507292372778_3603490674772865428_n-1536x864-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/11/406614613_893507292372778_3603490674772865428_n-1536x864-1.jpg)
Την Τρίτη, 28 Νοεμβρίου, οι μαθητές της Α’ Δημοτικού του Ζαππείου Κωνσταντινουπόλεως επισκέφθηκαν τον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος Σταυροδρομίου για την καθιερωμένη τελετή υποδοχής των στη Εκκλησία.
Ο ενθουσιασμός μεγάλος και τα μικρά αυριανά μέλη της Ρωμιοσύνης γέμισαν τον περίβολο με τις όμορφες παιδικές τους φωνές.
Τους υποδέχθηκε ο Αρχιερατικώς Προϊστάμενος της Μεγαλωνύμου Κοινότητας Σταυροδρομίου, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών κ. Ανδρέας, μαζί με την Εφοροεπιτροπή της Κοινότητας. Ο Σεβασμιώτατος κ. Ανδρέας συνεχάρη τους εκπαιδευτικούς και τους μικρούς μαθητές, και τους προσέφερε τον καθιερωμένο Σταυρό σαν φυλακτό στη σχολική ζωή τους.