Μελβούρνη: Πανηγυρικός Εσπερινός στον Ι.Ν. Εισοδίων της Θεοτόκου North Balwyn
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3058.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3058.jpg)
Τη Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου, το απόγευμα, τελέστηκε στην εορτάζουσα Ενορία Εισοδίων της Θεοτόκου στο προάστιο North Balwyn της Μελβούρνης τελέστηκε ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός χοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Σωζοπόλεως κ. Κυριακού, πλαισιούμενου από τον Ιερατικώς Προϊστάμενο του Ι.Ναού, π. Νικόλαο Γεωργίου, και από άλλους ιερείς της Αρχιεπισκοπικής Περιφέρειας Μελβούρνης.
Παρέστη συμπροσευχόμενος ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Νικοπόλεως κ. Θεμιστοκλής, του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας.
Ο Θεοφιλέστατος κ. Κυριακός διαβίβασε στο εκκλησίασμα τις πατρικές ευχές και την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου Αυστραλίας.
Περισσότερες φωτογραφίες: