Αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους στον Σύνδεσμο Αποφοίτων Ζωγραφείου
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/387853155_642850854707373_163417404498153035_n-1024x816-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/10/387853155_642850854707373_163417404498153035_n-1024x816-1.jpg)
Την Τετάρτη, 11 Οκτωβρίου, ο Αρχιερατικώς Προϊστάμενος της Μεγαλωνύμου Κοινότητος Σταυροδρομίου, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών κ. Ανδρέας, τέλεσε τον Αγιασμό για την έναρξη του νέου σχολικού έτους στην αίθουσα του Συνδέσμου Αποφοίτων Ζωγραφείου.
Παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος του ΣΑΖ, Τζόννυ Κουρτέσογλου, ο τέως Πρόεδρος, Διαμαντής Κομβόπουλος, μέλη των επιτροπών της Ομογένειας, καθώς και οι τελειόφοιτοι της μητέρας Σχολής. Ο Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά και επιτυχία στις φετινές δράσεις του Συνδέσμου.
Περισσότερες φωτογραφίες: