Η Ύψωση του Τιμίου Σταυρού στη Θεολογική Σχολή της Χάλκης
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/09/376243708_338262265531935_1391534072385695507_n.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/09/376243708_338262265531935_1391534072385695507_n.jpg)
Στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης τελέστηκε την Πέμπτη, 14 Σεπτεμβρίου, επί τη εορτή της Παγκοσμίου Υψώσεως του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού, ο εόρτιος Όρθρος, μετά το πέρας του οποίου πραγματοποιήθηκε η τελετή της Υψώσεως, και η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Καθηγουμένου της Ιεράς Μονής Αγίας Τριάδος, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Περισσότερες φωτογραφίες: