Όμιλος προσκυνητών από τον Βόλο στην ιστορική Σηλυβρία
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230828-WA0001-1024x768-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230828-WA0001-1024x768-1.jpg)
Mε αισθήματα έντονης συγκίνησης και χαράς κατέφθασε τη Δευτέρα, 28 Αυγούστου, στη Σηλυβρία, 80μελής όμιλος προσκυνητών από τη Νέα Ιωνία Βόλου, υπό την ηγεσία της κ. Αργυρώς Μάμαλου-Κοπάνου, Προέδρου της Πολιτιστικής Εστίας Μικρασιατών Νέας Ιωνίας Μαγνησίας.
Ο όμιλος ξεναγήθηκε στα ιστορικά μνημεία της πόλης και στον ευλογημένο χώρο της οικίας του Αγίου Νεκταρίου, ο δε οικείος Ποιμενάρχης, Σεβασμιώτατος κ. Μάξιμος, καλωσόρισε τους προσκυνητές στο Επισκοπείο.
Περισσότερες φωτογραφίες: