Ο Οικουμενικός Πατριάρχης στη Θεία Λειτουργία στην Σπηλιά της Ίμβρου
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/368013684_764428222357664_9021317181190532589_n-1536x1152aaa.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/368013684_764428222357664_9021317181190532589_n-1536x1152aaa.jpg)
Ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος παρέστη την Πέμπτη, 17 Αυγούστου, συμπροσευχόμενος, κατά τη Θεία Λειτουργία που τέλεσε ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Καναδά κ. Σωτήριος στη Σπηλιά της Ίμβρου, με τη συμμετοχή πολλών πιστών.
Συμπροσευχόμενος παρέστη και ο οικείος ποιμενάρχης, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ίμβρου και Τενέδου κ. Κύριλλος.
Περισσότερες φωτογραφίες: