Η εορτή της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στον Άγιο Γεώργιο Μακροχωρίου στην Πόλη
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/α367400687_605363658442354_8858219851012937613_n-1536x1152-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2023/08/α367400687_605363658442354_8858219851012937613_n-1536x1152-1.jpg)
Με την πρέπουσα λαμπρότητα εορτάστηκε η Μετάστασις της Υπεραγίας Θεοτόκου και Αειπαρθένου Μαρίας στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου της Κοινότητος Μακροχωρίου, στην Πόλη, ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γέροντος Δέρκων κ. Αποστόλου, ο οποίος τέλεσε και την αρτοκλασία υπέρ υγείας των εορταζόντων και εορταζουσών.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας ακολούθησε δεξίωση στην κοινοτική αίθουσα.
Περισσότερες φωτογραφίες: