Κυριακή των Αγίων Πατέρων της Δ’ Οικουμενικής Συνόδου στο Φανάρι
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2022/07/1-1-1068x801-1.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2022/07/1-1-1068x801-1.jpg)
Την Κυριακή, 17 Ιουλίου, Κυριακή των Αγίων Πατέρων της εν Χαλκηδόνι Δ΄ Οικουμενικής Συνόδου και μνήμη της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Μαρίνης, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου στο Φανάρι, τελέστηκε Θεία Λειτουργία ιερουργούντος του Αρχιμανδρίτου κ. Γρηγορίου Φραγκάκη, Αρχιγραμματέως της Αγίας και Ιεράς Συνόδου του Οικουμενικού Θρόνου, συμπροσευχομένου δε, στο ιερό Βήμα, του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου.
Στο τέλος, ο Παναγιώτατος διένειμε στο εκκλησίασμα το αντίδωρο και ευλογίες.
Περισσότερες φωτογραφίες:
Φωτογραφίες: Yani Kayakoparan