Ο Οικουμενικός Πατριάρχης τίμησε τη μνήμη του προκατόχου του Γερμανού Ε’
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2020/12/1280px-Hagia_Triada_Greek_Orthodox_Church_6353.jpg)
![](https://greek.vema.com.au/wp-content/uploads/2020/12/1280px-Hagia_Triada_Greek_Orthodox_Church_6353.jpg)
Με την ευκαιρία συμπληρώσεως εκατό ετών από την κοίμηση του αοιδίμου Οικουμενικού Πατριάρχου Γερμανού Ε’, η Α.Θ. Παναγιότης ο Οικουμενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολομαίος μετέβη την Τετάρτη, 2 Δεκεμβρίου, στη Χαλκηδόνα και, με την άδεια του οικείου ποιμενάρχου, έψαλε Τρισάγιο και κατέθεσε άνθη επί του τάφου του προκατόχου του, ο οποίος βρίσκεται στο προαύλιο του Ι. Καθεδρικού Ναού της Αγίας Τριάδος.